1-12 березня 2016 р. оголошено "Шаховий турнір"

Увага! Увага! Увага!

Оголошується конкурс для учнів 5-9 класів

«Шахова дошка»

Львів оголосили шаховою столицею світу

Перед львівською мерією, у вівторок, 1 березня 2016 р., урочисто підняли прапор чемпіонату світу з шахів серед жінок, який стартує у Львові. З цієї нагоди біля входу в Ратушу облаштували спеціальні флагштоки.

На прапорі зображений новий логотип міста Львова, створений спеціально до матчу за звання чемпіонки світу з шахів, який розіграють українка Марія Музичук та китаянка Хоу Іфань, повідомляє zaxid.net.

Честь підняти прапор довірили шаховій принцесі України, чемпіонці світу серед юніорок 2015 року, Наталі Буксі. Участь у заході також взяв мер міста Андрій Садовий, який проголосив від сьогодні Львів шаховою столицею світу.

Нагадаємо, 1 березня у львівській Опері відбудеться церемонія відкриття чемпіонату світу з шахів серед жінок. Впродовж десяти партій львів'янка Марія Музичук спробує захистити свій титул шахової королеви світу у матчі із китайським гросмейстером, лідеркою світового рейтингу Хоу Іфань.

Право першого ходу у партіях матимуть мер Львова Андрій Садовий, ректор НУ "Львівська Політехніка" Юрій Бобало, відомий музикант Святослав Вакарчук, а також футболісти ФК Карпати.

 

Тому пропоную провести шаховий турнір протягом 1-12 березня із розвязування задач на шахову дошку.

Розв’яжіть задачі і подайте їх розв’язки із необхідним обґрунтуванням:

1. Скількома способами можна поставити на шахову дошку білу та чорну  тури  так, щоб вони не били одна одну?

2. Скількома способами можна поставити на шахову дошку білого  і чорного королів так, щоб вийшла допустима правилами гри позиція.

3. Чи можна на дошці 5 × 5 поставити 3 шахових коня таким чином, щоб вони «били» всі незайняті ними клітини?

4. На шаховій дошці стоять 8 тур таким чином, що жодні дві з них не б'ють одна одну. Доведіть, що на чорних полях стоїть парна кількість тур.

5. Є по 12 фігур кожного з таких трьох видів: , , і  10 фігур виду . Чи можна, використавши всі 46 вказаних фігур, скласти прямокутник?

6. На полі 10 × 10 для гри у «морський бій» поставили корабель розміром 1 × 3 клітинки. Чи можна, зробивши 33 постріли, гарантовано в нього поцілити?

7. На великій діагоналі шахівниці розміром 10 × 10 клітинок стоять 10 шашок (усі в різних клітинках). За один хід дозволено вибрати будь-яку пару шашок і пересунути кожну з них на одну клітинку вниз або на одну клітинку вгору. Чи можна за кілька ходів поставити всі шашки на нижню горизонталь дошки?

8. На полі а1 шахівниці стоїть кінь. Чи можна ним обійти всю дошку, побувавши на кожному полі один раз, і потрапити у протилежне (по діагоналі) кутове поле h8?

9. В турнірі беруть участь 15 шахістів. Чи можливо, щоб в якийсь момент кожен з них зіграв рівно 7 партій?

10. Четверо хлопців — Антон, Борис, Василь і Гриць — змагалися з бігу. Наступного дня вони заявили:

  • Антон: «Я не був ні першим, ні останнім»;
  • Борис: «Я не був останнім»;
  • Василь: «Я був першим»;
  • Гриць: «Я був останнім»;

Відомо, що троє сказали правду, а один збрехав. Хто саме?